KARANLIKTA HIÇ BIR SEY KALMASIN!
Yeni Nüklear Silahlara HAYIR... Yeni Nükleer Hedeflere HAYIR... Nükleer Savas Için Yeni Gerekçelere HAYIR... Nükleer Testlere HAYIR...
Yildiz Savaslarina HAYIR... Uzayin Silahlandirilmasina HAYIR...
Her Çesit Silah Üretimine, Savas ve Savas Kültürüne HAYIR...
Yeryüzümüz henüz bir tane... Onu tahriplerimiz sonucu yok edersek, baska nereye gidecegiz?
Bodrum Cagdas Kadinlar DernegiBodrum Kadin Birliginin amaci, ülkenin  daha uygar daha demokratik olmasi yönünde çaba sarfetmektir. Bu amaçla bilimsel verilere dayanan görüslerimizi ilgililere ve kamuoyuna duyurarak tartisma platformu  yaratmaya çalisiyoruz.

Bu güne kadar  Kadin Siyasetçilerimize  devlet  yardimi yapilmasi konusunda bir kampanya  düzenledik. Kampanya genis bir destek görerek devam ediyor.

Ikinci olarak da  Medeni Kanunun  'edinilmis mallara katilim rejimi' olarak bilinen maddesinin eskiden evli kadinlari da kapsamasi talebiyle bir çalisma baslattik. Bu çalisma dogrultusunda Meclisteki  539 milletvekilinin hepsine birer mektup gönderdik. Mektuplar kadin milletvekilleri için biraz farkliydi. Daha sonra ayni mektuplari milletvekillerimizin elektronik posta adreslerine iki kere daha postaladik. Kisacasi  milletvekillerinin hepsine üç kez ulastik. Milletvekillerimizden bugüne kadar  çok az sayida cevap geldi.  Ancak cevaplar oldukça önemliydi. Özellikle  milletvekillerimizden, bir kadin milletvekilinden, bu hukuksal hatayi düzeltebilmek için yeniden bir girisim yapilacagina dair duyumlar aldik. Baska bir partide yer alan diger bir kadin milletvekilinden  'degisim önergesi verdim. Izleyin' seklinde bir mesaj aldik. Bir partinin grup baskan vekili, yeni bir girisim oldugu taktirde  partisindeki tüm milletvekillerinin olumlu oy kullanacagini yazmis.Bu arada Sayin Mesut Yilmaz’in cevabi geldi. Sayin genel baskanin  düsüncelerininde partisini etkiliyecegini düsünüyoruz. Kisacasi bu etkinligimizin sonucundan ümitli olmaya çalisiyoruz.

Bu arada  iki ulusal televizyondan  konuyu izlediklerini bildiren ve kendilerini bilgilendirmeye devam etmemizi isteyen bir e.mail aldik. Bunun üzerine yerel  televizyonda (Kent TV ), koordinatörümüz Gürgün Say’in  hazirlayip sundugu 'Uygarliga  ADIM ADIM' isimli programda  bu konuyu isledik. Halkin telefonlari ile zenginlesen programin kasetini ulusal  televizyonlara göndermek üzere hazirlamis olduk. Kent TV yöneticilerini kaseti ulusal televizyonlara göndermeleri konusunda ikna ettik. Amacimiz konuyu bir kez daha ülke gündemine tasiyabilmek ve bir tartisma platformu olusturabilmek.

Medeni kanunun bu maddesinin düzeltilmesi için çaba sarfeden birçok kadin kurulusu ve kadin konusunda uzmanlasmis hukukçularin mücadele ettigini biliyoruz. Dilegimiz  bu çabalarin birlesmesi ve bizi olumlu bir sonuca götürebilmesidir. Her türlü  birliktelige açigiz. Üstümüze düsenleri yapmaya çalisacagiz.

Gelen cevaplar ne olursa olsun  eylemi kararlilikla sürdürüyoruz. Son olarak Meclisteki tüm grup baskan vekillerine birer mektup yazdik. Gruplarina etki yaparak milletvekillerinin olumlu oy kullanmalarini saglamaya yardimci olmalarini istedik. Cevap bekliyoruz.

Gelen cevaplar arasinda erkek vatandaslarin ciddi sekilde destek vermeleri de dikkatimizi çekiyor.

Saygilarimizla.

   
Bu sayi Nükleer Tehlike'ye karsi ortak bir bilinc olusturmaya ve de
Amerika'da "
Islam"a karsi olusmus onyargilarin azaltilmasina ithaf edilmistir.
ISIK BINYILI e-dergisi - The Light Millennium, Inc., bunyesinde
kamu yararina yayinclik ilkesiyle 17 Temmuz 2001 tarihinde
New York'ta kuruldu.

Kurucu Baskan: Bircan Ünver

ISIK BINYILI: AMAC

"ISIK BINYILI'NIN OZ'Ü SIZLERSINIZ..."
Global Baris Hareketine EVET, Birbirimizi Anlamaya ve Sevmeye EVET, Yüce Insanlik Için EVET, Biricik Yeryüzünü Korumaya EVET,
Daha Iyi Yarinlar Için Büyük Düslere EVET, Global Pozitif Bir Enerjinin Olusmasina EVET, Global Seffaflikla Iç Dünyamiz ve Düsüncelerimizi Aydinlatmaya EVET...
ISIK BINYILI ile ilgili medya bülteni ve kültürel etkinliklerle ilgili duyurulari almak istiyorsaniz,
lütfen bize yaziniz . Iletisim> contact@lightmillennium.org

Yazili ve gorsel ürünlerinizi YAYIN ILKELERIMIZ çerçevesinde,
yayinlanmak üzere dilediginiz zaman gonderebilirsiniz...
ILETISIM

TÜRKÇE
ANASAYFA

YAYIN
ILKELERI

@ ISIK BINYILI e-dergisi Bircan ÜNVER tarafindan tasarlanmis ve üretilmistir.
9ncu Sayi. Yaz - 2002, New York.
URL: http://www.lightmillennium.org
ISIK BINYILI platformunun düsünsel ürünlerinizle devamini sagladiginiz ve ziyaretiniz için çok tesekkur ediyoruz.
ISIK BINYILI, Mac platformunda uretilmistir.